sobota, 23 lipca 2011

Dni i Noce Szczytna 2011 - 23 lipca 2011r.


               Tym razem nasz Klub postanowił wybrać poza Olsztyn. W chwili obecnej gdy większość klubowiczów to mieszkańcy Olsztyna, wystawienie stoiska poza jego granicami to całkiem spore wyzwanie organizacyjne. Na szczęście udało się nam znakomicie. Bardzo dużo pomógł nam w jego przygotowaniu kolega Jacek Jędrzejrzyk.
                     Gdy przyjechaliśmy rano do Szczytna zastała nas pogoda na którą Indianie mówią "deszcz w twarz". Miasto zresztą przywitało nas bardzo sennie. Pustki na ulicach za nic nie wskazywały na to iż wieczorem będą tu tłumy. Wprost przeciwnie nawet podczas zwykłego dnia bywa tutaj więcej ludzi. Nie zważając jednak na wszystkie przeciwności dziarsko przystąpiliśmy do rozkładania naszego stoiska. Tym razem chcieliśmy pokazać krewetki: filtrujące - Atyopsis moluccensis i karłowate: Caridina cf. cantonensis "Crystal Red" oraz Caridina gracilirostris "Red Nose" . Aranżację wykonaliśmy z korzenia i gałęzatki kulistej (Cladophora aegagropila). Jako podłoża użyliśmy ciekawego żwirku w pieknym niebieskim kolorze. Żwirek firmy Ekol ma właściwości absorbcyjne, wiążąc z wody wszelkie nieczystości. Dostaliśmy go do testowania więc wkrótce napiszemy o nim więcej.
                  Na imprezie byliśmy do późnych godzin wieczornych. Nasze stoisko odwiedziło całkiem sporo osób. Jednym z nich był nasz zaprzyjaźniony kolega Pan Andrzej Kociołkowski z żoną Marią, zapalony akwarysta uczestnik wielu wydarzeń związanych z akwarystyką. Dla wielu forumowiczów bardziej znany jako kocan1.
              Ogólnie imprezę, pomimo nie dość sprzyjającej aury, uważamy za całkiem udaną. Mamy nadzieję że to nie ostatnia nasza wizyta w Szczytnie. Przy okazji chcielibyśmy również podziękować miłej Pani ze sklepu akwarystycznego, która pomagała nam w urządzaniu stoiska oraz dzielnie rozdawała nasze ulotki.


wtorek, 19 lipca 2011

Magazyn Tanganika nr 7


Spis treści
 1. List z Zambii – droga nad jezioro – Michelle i John Buckland
 2. Węgorzyki z jeziora Tanganika - Evert van Ammelrooy
 3. Ectodini – wyspecjalizowani mieszkańcy stref dennych jeziora Tanganika - dr Marta Mierzeńska
 4. Xenotilapia tenuidentata Poll, 1951 – Magdalena i Przemysław Mirek
 5. Hodowla i rozmnażanie Limnochromis staneri – Michael Andersen
 6. Kochane pyski i śmiertelne pocałunki- rodzaj Petrochromis – Patrick Tawil
 7. Trzydzieści lat fascynacji trofeusami – dr inż. Bolesław Ochodek
 8. Ewolucja opieki rodzicielskiej u ryb – dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta, dr Dariusz Danel -
 9. Charakterystyka Synodontis multipunctatus Boulenger, 1898 ze szczególnym uwzględnieniem biologii rozrodu – Piotr Robakowski
 10. Światło w akwarium – Łukasz Walaszczyk
 11. Afryka znana i nieznana- Fenomen jeziora Malawi – Marcin Soboń
 12. Targi akwarystyczne AQUAZOO 2010
 13. Nowe produkty