sobota, 14 maja 2011

I spotkanie z cyklu "Ludzie akwarystyki" - Szymon Fiedorowicz

Warmińsko-Mazurski Klub Akwarystów "Bocja" serdecznie zaprasza 14 maja 2011 r. o godz. 16.00 do Kamienicy Naujacka w Olsztynie na spotkanie z Szymonem Fiedorowiczem.
Opowie on nam o swojej wizycie w Japonii, pokaże zdjęcia z konkursu ADA i wizytę w domu guru światowej akwarystyki Takashi Amano. Dowiemy się też   jak tworzy się mistrzowskie kompozycje akwarium naturalnego

Wśród uczestników spotkania przeprowadzony będzie konkurs z cennymi nagrodami:
  1. 1 nagroda - Zawór do instalacji CO2 - m-ventil - firmy Aquamedic 

    2 nagroda - Aqauel Pressuremax filtr ciśnieniowy

          3 nagroda - Komplet roślin o wartości 100,- zł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                   "Tak wysokie, 23. miejsce, było dla mnie dużym zaskoczeniem" mówił Szymon Fiedorowicz, który na nasze zaproszenie opowiedział o swojej przygodzie z akwarystyką. Podczas spotkania w Centrum Kultury kamienicy Naujacka w Olsztynie, które odbyło się 13 maja zaproszony gość opowiedział o udziale w międzynarodowym konkursie ADA i o wyjeździe do Japonii po odbiór nagrody. Opowieść Szymona Fiedorowicza wzbogacił pokaz zdjęć i opisy kultury, zwyczajów japońskich.
                    Szymon Fiedorowicz swoją przygodę z akwarystyką zaczął w wieku 5 lat. "Na studiach o akwarystyce nie myślałem" zdradza nasz gość. Okazuje się, że gdy do akwarystyki powrócił, od razu odniósł sukces, o jakim marzy niejeden akwarysta. Zajął 23. miejsce w międzynarodowym konkursie w zakresie aranżacji akwariów roślinnych ADA.
              "Rzucałem w moje akwarium poduszkami, by zmusić ryby do zbicia się w ławicę, a potem szybko robiłem zdjęcia" opowiadał nasz gość. Na zgromadzonych gościach niemałe wrażenie zrobiły zdjęcia i opowieść z wizyty w domu samego pomysłodawcy i organizatora konkursu Takashi Amano.
           Wstęp na spotkanie dla każdego chętnego był bezpłatny.
Podczas spotkania odbył się konkurs. Uczestnicy musieli rozwiązać test związany tematycznie z akwarystyką. Nagrodami były: filtr ciśnieniowy, zawór CO2 i roślinność do akwarium. Sponsorami nagród byli: Aqua Medic, Aquael i Olsztyński Izobud.
To było pierwsze spotkanie zorganizowane przez nasz klub. Ponadto pierwsze z cyklu "Ludzie akwarystyki". Obiecujemy, że nie ostatnie.
Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury kamienicy Naujacka. Patronatem medialnym była Gazeta Olsztyńska.

Fotorelacja